czwartek, 25 lipca 2013

Mam problem oraz produkcja- choć nie masowa ;-) - modne jeszcze?

Uwielbiam bransoletki- dawniej nosiłam je często. Teraz raczej rzadko, jak zresztą i inną biżuterię. (kolczyki noszę zawsze). Zrobiłam kilka, bo uwielbiam kolorowe kamienie. Wykorzystałam: jadeit, marmur, opal i loraliki Toho. Na pewno niektóre z nich przypominają Wam pewnoą firmę- i tu mam pytanko.
Jak radzicie sobie z podobieństwem Waszych produktów do rzeczy innych osób zajmujących się rękodziełem? nakupiłam sobie różnych zawieszek i jak zroboć coś niepodobnego, jeśli tylko nałożyć kulek , dodać zawieszkę i....już sa podobne do tysiąca innych(firmowych i niefirmowych)?
Niedawno na stronce facebooka jednej z firm, w której kupuję koraliki, pojawił się kurs na bransoletkę. Jedna z osób zgłosiła, że to plagiat, firma przepraszała i obiecała usunąć. Powiem szczerze, że mam z tym problem....a jak Wy sobie  z tym radzicie?

A teraz bransoleteczki

a teraz jeszcze jedna, ze względu na motylka zgłaszam na wyzwanieI jeszcze wszystko "do kupy" ;-)


Słonecznego dnia!!!

PS Wczoraj na działce już zamierzałam malować półeczkę , gdy okazało się, że nie wzięłam papieru sciernego, żeby ją trochę zmatowić....(była lakierowana). Na dodatek mam kłopot z kupieniem czekoladowej farby w małej ilości(przecierka). Może coś podpowiecie?


6 komentarzy:

 1. super bransoletki dziękuję za udział w zabawie

  OdpowiedzUsuń
 2. ja myślę, że dziewczyny z tymi plagiatami to mocno przesadzają, nie da się udowodnić co jest Twoje, a co było juz np w sieci, a Ty do tego wcześniej nie dotarłaś, pozdrawiam i zaprasza do mnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Sliczne kolorowe bransoletki:) Popieram wypowiedz poprzedniczki. Z tymi plagiatami to przesada! Kazdy moze zrobic cos podobnego nie widzac tego nigdy wczesniej. Nie przejmuje sie tym... A jak ktos sie wzoruje moja praca to nawet mnie to cieszy:) A nie obraza...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ludzie są różni i pomysły też, czasem bardzo trudno uniknąć plagiatu nawet podświadomie. Ja staram się wymyślać sama ale w papierowej wiklinie chyba łatwiej:) Działając asekuracyjnie zawsze można umieścić wzmiankę że prace i pomysły są Twoje,choć ciężko uniknąć podobieństwa do tych w sieci:) pozdrawiam i cieszę się że nie mam takich problemów:))

  OdpowiedzUsuń
 5. śliczne!skad masz takie ładne trupie czachy?gdzie kupujesz półprodukty?

  OdpowiedzUsuń
 6. super bransoletki.a trupie czachy ekstra

  OdpowiedzUsuń